צריכת ויטמינים בהריון

הדגש על צריכת ויטמינים ומינרלים, מקבל חשיבות יתרה כאשר מדובר בהריון. הסיבה המרכזית נעוצה בעובדה כי מלבד בריאות היולדת והצרכים הנוספים של גופך בהריון, קיימים גם צרכים נוספים לעובר השוכן בבטנך. כאשר שומרים על צריכת מינרלים וויטמינים נכונים, אזי גם העובר יהנה מהתפתחות תקינה ומאיזון ויטמינים ומינרלים, וגם גופך יעבור את תקופה זו בקלות יותר עקב היותה חזק יותר.

הנתונים הללו הומלצו ע"י מדענים רבים מארה"ב וקנדה אשר נעשו תחת פיקוחן של אוניברסיטאות לאומיות במדינות אלו. אך למרות הכל, בכל ספק ושאלה, חשש או מחסור באחד או יותר מהויטמינים הנ"ל היוועצי עם רופא לקבלת טיפול מתאים.

צריכת ויטמינים בהריון – המנות המומלצות

סוגויטמין A ויטמין C ויטמין D ויטמין K ויטמין B6 ויטמין B12 ויטמין E
מינון770 מק"ג85 מ"ג15 מק"ג90 מק"ג1.9 מ"ג2.6 מ"ג15 מ"ג
סוגתיאמיןריבופלאביןניאציןפולאטביוטיןכוליןחומצה פנטותנית
מינון1.4 מ"ג1.4 מ"ג18 מ"ג600 מק"ג30 מק"ג450 מ"ג6 מ"ג

טבלת צריכת מינרלים בהריון

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון1000 מ"ג30 מק"ג1000 מק"ג3 מ"ג220 מק"ג27 מ"ג350 מ"ג2.3 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון2.0 מ"ג50 מק"ג700 מ"ג60 מק"ג11 מ"ג4.7 גרם1.5 גרם

קראי גם על מנות הויטמינים המומלצות לנשים שאינן בהריון.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

קטניות, אגוזים
ויטמינים בקטניות וזרעים

במאמר הבא תמצאו פירוט ברור אודות ויטמינים בקטניות וזרעים הן בסוגים כמו ויטמין E,K, ועד לויטמינים כמו פולאט, ניאצין ועוד. כמו כן תמצאו טיפים מרתקים בנושא.

ויטמינים בירקות, סוגי ירקות צבעוניים
ויטמינים בירקות

בעמוד הבא תמצאו טבלאות מפורטות בנוגע לחשיבות ויטמינים בירקות, כמות המינונים הקיימת בכל ירק ועוד מידע מרתק. בקרו במדריך שיעשה לכם סדר.

סוגי פירות, ויטמינים, בריאות
ויטמינים בפירות

בטבלה הבאה תמצאו מידע על ויטמינים בפירות, החל מפירות נפוצים ומוכרים, דרך פירות אקזוטיים וכלה בסוגי פירות המוכרים פחות. טבלאות תזונה באתר.

צריכת מזון בריא אצל גברים
צריכת מינרלים בקרב גברים

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב גברים, הכוללים טבלאות מפורטות לצריכת מינרלים שונים החל מסידן וברזל, ועד נתרן, אשלגן ועוד.

צריכת מינרלים בקרב נשים
צריכת מינרלים בקרב נשים

במאמר הבא תמצאי טבלאות מפורטות עבור צריכת מינרלים בקרב נשים החל מגילאי 19 ועד גילאי 70+. כמו כן תמצאי מידע על חשיבות צריכת מינרלים לגופך.

נערה
צריכת מינרלים בקרב נערות

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב נערות המינונים, הכמויות והאופן בו רצוי לצרוך את מינרלים אלו. המדריך מפורט וכולל טבלאות לפי גילאים.

ויטמינים ומינרלים, פירות וירקות
צריכת מינרלים בקרב נערים

אחת התופעות הנפוצות בקרב בני נוער, הוא העובדה כי המודעות או לעיתים החשיבות לצריכת מינרלים נמוכה. באתר תמצאו מידע והמלצות עבור צריכת מינרלים בקרב נערים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.