צריכת ויטמינים בקרב ילדים

צריכת ויטמינים בקרב ילדים, הינה מרכיב מרכזי להתפתחות תקינה של הילד. למרות המודעות הנמוכה יחסית בקרב ילדים על חשיבות גיוון ויטמינים ואיזון הגוף מסוכרים, מתוקים וכו', עדיין ניתן לתמרץ את הילד או הילדה לצרוך מאכלים המכילים את המינונים הבאים של הויטמינים.

כאשר הילד או הילדה יזינו לגופם מגוון מאכלים בריאים, אזי התפתחותם תיהנה בריאה יותר הן במישור הגופני הכולל גוף בריא וחזק, והן במישור הנפשי אשר כתבנו לא אחת על השפעתו.

טבלת צריכת ויטמנים לילדים בגילאי 1-3 שנים

סוגויטמין A ויטמין C ויטמין D ויטמין K ויטמין B6 ויטמין B12 ויטמין E
מינון300 מק"ג15 מ"ג15 מק"ג30 מק"ג0.5 מ"ג0.9 מ"ג6 מ"ג
סוגתיאמיןריבופלאביןניאציןפולאטביוטיןכוליןחומצה פנטותנית
מינון0.5 מ"ג0.5 מ"ג6 מ"ג150 מק"ג8 מק"ג200 מ"ג2 מ"ג

טבלת צריכת ויטמנים לילדים בגילאי 4-8 שנים

סוגויטמין A ויטמין C ויטמין D ויטמין K ויטמין B6 ויטמין B12 ויטמין E
מינון400 מק"ג25 מ"ג15 מק"ג55 מק"ג0.6 מ"ג1.2 מ"ג7 מ"ג
סוגתיאמיןריבופלאביןניאציןפולאטביוטיןכוליןחומצה פנטותנית
מינון0.6 מ"ג0.6 מ"ג8 מ"ג200 מק"ג12 מק"ג250 מ"ג3 מ"ג

מקור הנתונים ומידע נוסף

את כמות המינונים הללו אשר בטבלאות, הציגו מדענים אמריקאים וקנדים תחת פיקוחן של אוניברסיטאות לאומיות במדינתן. ככל ומדובר במחסור באחד או יותר מויטמינים אלו, יש להיוועץ עם רופא ילדים ע"מ להתאים את סוג הטיפול.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

קטניות, אגוזים
ויטמינים בקטניות וזרעים

במאמר הבא תמצאו פירוט ברור אודות ויטמינים בקטניות וזרעים הן בסוגים כמו ויטמין E,K, ועד לויטמינים כמו פולאט, ניאצין ועוד. כמו כן תמצאו טיפים מרתקים בנושא.

ויטמינים בירקות, סוגי ירקות צבעוניים
ויטמינים בירקות

בעמוד הבא תמצאו טבלאות מפורטות בנוגע לחשיבות ויטמינים בירקות, כמות המינונים הקיימת בכל ירק ועוד מידע מרתק. בקרו במדריך שיעשה לכם סדר.

סוגי פירות, ויטמינים, בריאות
ויטמינים בפירות

בטבלה הבאה תמצאו מידע על ויטמינים בפירות, החל מפירות נפוצים ומוכרים, דרך פירות אקזוטיים וכלה בסוגי פירות המוכרים פחות. טבלאות תזונה באתר.

נערה
צריכת מינרלים בקרב נערות

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב נערות המינונים, הכמויות והאופן בו רצוי לצרוך את מינרלים אלו. המדריך מפורט וכולל טבלאות לפי גילאים.

ויטמינים ומינרלים, פירות וירקות
צריכת מינרלים בקרב נערים

אחת התופעות הנפוצות בקרב בני נוער, הוא העובדה כי המודעות או לעיתים החשיבות לצריכת מינרלים נמוכה. באתר תמצאו מידע והמלצות עבור צריכת מינרלים בקרב נערים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.

צריכת ויטמינים בקרב גברים
צריכת ויטמינים בקרב גברים

במאמר הבא תמצאו את הכמויות המומלצות עבור נשים בגילאים שונים, כמו למשל כמות ויטמנים A,D,E ועוד במ"ג ואף במק"ג. בקרי במאמר הבא, ועייני בטבלה הרלוונטית עבורך.

צריכת מאכלים בריאים לילדים
צריכת מינרלים בקרב ילדים

על חשיבות מינרלים לגוף אדם אין עוררין, בייחוד כאשר מדובר בילדים הנמצאים בשלב ההתפתחות הן הפיזית והגופנית והן בעיצוב אופיו של הילד. קראו את המאמר המלא בנושא.