צריכת ויטמינים בקרב נערים

גיל הנערות נחשב ל"מעצב" המרכזי בחייו של כל אדם. למעשה בגיל זה יעצב הנער את אישיותו, את עצמאותו וכמו כן ההתפתחות הגופנית תגיע אף היא. כדי שהתפתחות זו תיהנה תקינה, רצוי להעשיר את גופו של הנער בויטמינים שונים אשר הגוף זקוק להם בייחוד בתקופת גיל זו.

את הנתונים הללו הציגו מדענים שונים ממספר מדינות ובראשן ארה"ב וקנדה, אשר עברו תחת פיקוחן של אוניברסיטאות לאומיות במדינות אלו. כאשר מדובר על מחסור כזה או אחר בויטמינים, רצוי לפנות אל רופא מטפל ע"מ לקבל טיפול מתאים עבור מחסור זה.

צריכת ויטמינים בקרב נערים בגילאי 9-13 שנים

סוגויטמין A ויטמין C ויטמין D ויטמין K ויטמין B6 ויטמין B12 ויטמין E
מינון600 מק"ג45 מ"ג15 מק"ג60 מק"ג1.0 מ"ג1.8 מ"ג11 מ"ג
סוגתיאמיןריבופלאביןניאציןפולאטביוטיןכוליןחומצה פנטותנית
מינון0.9 מ"ג0.9 מ"ג12 מ"ג300 מק"ג20 מק"ג375 מ"ג4 מ"ג

צריכת ויטמינים בקרב נערים בגילאי 14-18 שנים

סוגויטמין A ויטמין C ויטמין D ויטמין K ויטמין B6 ויטמין B12 ויטמין E
מינון900 מק"ג75 מ"ג15 מק"ג75 מק"ג1.3 מ"ג2.4 מ"ג15 מ"ג
סוגתיאמיןריבופלאביןניאציןפולאטביוטיןכוליןחומצה פנטותנית
מינון1.2 מ"ג1.3 מ"ג16 מ"ג400 מק"ג25 מק"ג550 מ"ג5 מ"ג

מקור הנתונים ומידע נוסף

זכרו! תזונה נכונה, הינה המתכונת הבטוחה לחיים בריאים! גוף האדם זקוק לגיוון ותזונה עשירה ע"מ לחזק את גופו וכמו כן, ימנע מהגוף להתעסק בפירוק שומנים, כולסטרול וכו'.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

קטניות, אגוזים
ויטמינים בקטניות וזרעים

במאמר הבא תמצאו פירוט ברור אודות ויטמינים בקטניות וזרעים הן בסוגים כמו ויטמין E,K, ועד לויטמינים כמו פולאט, ניאצין ועוד. כמו כן תמצאו טיפים מרתקים בנושא.

ויטמינים בירקות, סוגי ירקות צבעוניים
ויטמינים בירקות

בעמוד הבא תמצאו טבלאות מפורטות בנוגע לחשיבות ויטמינים בירקות, כמות המינונים הקיימת בכל ירק ועוד מידע מרתק. בקרו במדריך שיעשה לכם סדר.

סוגי פירות, ויטמינים, בריאות
ויטמינים בפירות

בטבלה הבאה תמצאו מידע על ויטמינים בפירות, החל מפירות נפוצים ומוכרים, דרך פירות אקזוטיים וכלה בסוגי פירות המוכרים פחות. טבלאות תזונה באתר.

נערה
צריכת מינרלים בקרב נערות

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב נערות המינונים, הכמויות והאופן בו רצוי לצרוך את מינרלים אלו. המדריך מפורט וכולל טבלאות לפי גילאים.

ויטמינים ומינרלים, פירות וירקות
צריכת מינרלים בקרב נערים

אחת התופעות הנפוצות בקרב בני נוער, הוא העובדה כי המודעות או לעיתים החשיבות לצריכת מינרלים נמוכה. באתר תמצאו מידע והמלצות עבור צריכת מינרלים בקרב נערים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.

צריכת ויטמינים בקרב גברים
צריכת ויטמינים בקרב גברים

במאמר הבא תמצאו את הכמויות המומלצות עבור נשים בגילאים שונים, כמו למשל כמות ויטמנים A,D,E ועוד במ"ג ואף במק"ג. בקרי במאמר הבא, ועייני בטבלה הרלוונטית עבורך.

צריכת מאכלים בריאים לילדים
צריכת מינרלים בקרב ילדים

על חשיבות מינרלים לגוף אדם אין עוררין, בייחוד כאשר מדובר בילדים הנמצאים בשלב ההתפתחות הן הפיזית והגופנית והן בעיצוב אופיו של הילד. קראו את המאמר המלא בנושא.