צריכת ויטמינים בקרב תינוקות

טבעונות כשלעצמה, הינה הסתגלות אל אורח בריא. הדבר מקבל חשיבות יתרה כאשר מדובר בתינוקות הנמצאים בשלב הראשון בחייהם וזקוקים ללא ספק לגיוון בויטמינים שונים ע"מ לחזק את גופם. הנתונים הם לפי מחקרים שערכו מדענים הן בארה"ב והן בקנדה תחת פיקוחן של אקדמיות לאומיות במדינות אלו, וככל ומדובר בנושא ספציפי אשר אתם חוששים כי התינוק זקוק לו, פנו אל רופא ילדים לקבלת טיפול מתאים.

כל פרי וירק מכיל בתוכו סוגים שונים של ויטמנים, ולכן הכלל הראשון והחשוב הוא לתת לתינוק ככל הניתן מפירות וירקות אלו. מכיוון שמדובר בתינוק אשר אינו יודע בליסה מהי, רצוי להיעזר בבלנדר או בכל כלי המיועד עבור ריסוק מזון לתינוקות.

טבלת צריכת ויטמנים לתינוקות בגילאי 0-6 חודשים

סוגויטמין A ויטמין C ויטמין D ויטמין K ויטמין B6 ויטמין B12 ויטמין E
מינון400 מק"ג40 מ"ג10 מק"ג2.0 מק"ג0.1 מ"ג0.4 מ"ג4 מ"ג
סוגתיאמיןריבופלאביןניאציןפולאטביוטיןכוליןחומצה פנטותנית
מינון0.2 מ"ג0.3 מ"ג2 מ"ג65 מק"ג5 מק"ג125 מ"ג1.7 מ"ג

טבלת צריכת ויטמנים לתינוקות בגילאי 7-12 חודשים

סוגויטמין A ויטמין C ויטמין D ויטמין K ויטמין B6 ויטמין B12 ויטמין E
מינון500 מק"ג50 מ"ג10 מק"ג2.5 מק"ג0.3 מ"ג0.5 מ"ג5 מ"ג
סוגתיאמיןריבופלאביןניאציןפולאטביוטיןכוליןחומצה פנטותנית
מינון0.3 מ"ג0.4 מ"ג4 מ"ג80 מק"ג6 מק"ג150 מ"ג1.8 מ"ג

מידע נוסף על מינונים אלו

המינונים הללו הינם המלצות לצריכה יומית עבור תינוקות בגילאים אלו אשר צויינו. כמו כן, מינונים אלו מייצגים את המינון הגובה ביותר בכל אחד מרכיבי תזונה אלו.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

קטניות, אגוזים
ויטמינים בקטניות וזרעים

במאמר הבא תמצאו פירוט ברור אודות ויטמינים בקטניות וזרעים הן בסוגים כמו ויטמין E,K, ועד לויטמינים כמו פולאט, ניאצין ועוד. כמו כן תמצאו טיפים מרתקים בנושא.

ויטמינים בירקות, סוגי ירקות צבעוניים
ויטמינים בירקות

בעמוד הבא תמצאו טבלאות מפורטות בנוגע לחשיבות ויטמינים בירקות, כמות המינונים הקיימת בכל ירק ועוד מידע מרתק. בקרו במדריך שיעשה לכם סדר.

סוגי פירות, ויטמינים, בריאות
ויטמינים בפירות

בטבלה הבאה תמצאו מידע על ויטמינים בפירות, החל מפירות נפוצים ומוכרים, דרך פירות אקזוטיים וכלה בסוגי פירות המוכרים פחות. טבלאות תזונה באתר.

נערה
צריכת מינרלים בקרב נערות

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב נערות המינונים, הכמויות והאופן בו רצוי לצרוך את מינרלים אלו. המדריך מפורט וכולל טבלאות לפי גילאים.

ויטמינים ומינרלים, פירות וירקות
צריכת מינרלים בקרב נערים

אחת התופעות הנפוצות בקרב בני נוער, הוא העובדה כי המודעות או לעיתים החשיבות לצריכת מינרלים נמוכה. באתר תמצאו מידע והמלצות עבור צריכת מינרלים בקרב נערים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.

צריכת ויטמינים בקרב גברים
צריכת ויטמינים בקרב גברים

במאמר הבא תמצאו את הכמויות המומלצות עבור נשים בגילאים שונים, כמו למשל כמות ויטמנים A,D,E ועוד במ"ג ואף במק"ג. בקרי במאמר הבא, ועייני בטבלה הרלוונטית עבורך.

צריכת מאכלים בריאים לילדים
צריכת מינרלים בקרב ילדים

על חשיבות מינרלים לגוף אדם אין עוררין, בייחוד כאשר מדובר בילדים הנמצאים בשלב ההתפתחות הן הפיזית והגופנית והן בעיצוב אופיו של הילד. קראו את המאמר המלא בנושא.