צריכת מינרלים בקרב ילדים

גיל הילדות הוא ללא ספק מהחשובים ביותר הן בכל הקשור לעיצוב נפשו של הנער, והן להתפתחותו הגופנית. ככל והילד יקפיד על איזון נכון של מינרלים, כך יוכל הוא ליהנות מהתפתחות פיזית תקינה, אשר תשפיע באופן ישיר על עיצוב אישיותו.

למרות שמותם המלחיצים מעט של מינרלים אלו, אין זה אומר כי ילד הזדקק להם כמו שהם, אלא הכוונה לתזונה נכונה אשר בה קיימים מרכיבים אלו. כך למשל מינרל "מנגן" מצוי בקטניות, ירקות ירוקים ואגוזים. או למשל "נחושת" מצוי בקקאו, שמן ותירס וכן הלאה. ההמלצה הטובה ביותר היא להקפיד ככל האפשר על גיוון עשיר במאכלים, בדגש על קטניות, פירות וירקות.

צריכת מינרלים בקרב ילדים גילאי 1-3 שנים

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון700 מ"ג11 מק"ג340 מק"ג0.7 מ"ג90 מק"ג7 מ"ג80 מ"ג1.5 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון1.2 מ"ג17 מק"ג460 מ"ג20 מק"ג3 מ"ג3 גרם1 גרם

טבלת צריכת מינרלים בקרב ילדים בגילאי 4-8 שנים

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון1000 מ"ג15 מק"ג440 מק"ג1 מ"ג90 מק"ג10 מ"ג130 מ"ג1.9 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון1.5 מ"ג22 מק"ג500 מ"ג30 מק"ג5 מ"ג3 גרם1.2 גרם

מידע נוסף על מינונים אלו

המינונים הללו הינם המלצות לצריכה יומית עבור ילדים בגילאים אלו אשר צוינו. כמו כן, מינונים אלו מייצגים את המינון הגובה ביותר בכל אחד מרכיבים אלו. בכל מקרה של שאלה יש לפנות אל רופא ילדים ע"מ לקבל ייעוץ ולא להסתמך על טבלה זו בלבד.

קראו גם בנושא – צריכת ויטמינים בקרב ילדים.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

צריכת מזון בריא אצל גברים
צריכת מינרלים בקרב גברים

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב גברים, הכוללים טבלאות מפורטות לצריכת מינרלים שונים החל מסידן וברזל, ועד נתרן, אשלגן ועוד.

צריכת מינרלים בקרב נשים
צריכת מינרלים בקרב נשים

במאמר הבא תמצאי טבלאות מפורטות עבור צריכת מינרלים בקרב נשים החל מגילאי 19 ועד גילאי 70+. כמו כן תמצאי מידע על חשיבות צריכת מינרלים לגופך.

נערה
צריכת מינרלים בקרב נערות

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב נערות המינונים, הכמויות והאופן בו רצוי לצרוך את מינרלים אלו. המדריך מפורט וכולל טבלאות לפי גילאים.

ויטמינים ומינרלים, פירות וירקות
צריכת מינרלים בקרב נערים

אחת התופעות הנפוצות בקרב בני נוער, הוא העובדה כי המודעות או לעיתים החשיבות לצריכת מינרלים נמוכה. באתר תמצאו מידע והמלצות עבור צריכת מינרלים בקרב נערים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.

בריאות תקינה של תינוק, טיפול נכון
צריכת מינרלים בקרב תינוקות

מינרלים ככלל, הינם מרכיב חיוני בגוף של האדם. נושא צריכת מינרלים בקרב תינוקות חשוב הרבה יותר, מכיוון שגופו הקט של התינוק זקוק לכל אחד ממינרלים אלו. קראו עוד.

צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון
צריכת ויטמינים בהריון

צריכת ויטמינים ומינרלים מקבל משמעות יתרה כאשר מדובר בהריון, ולכן צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון הנעשית בצורה נכונה, תשפיע הן על האם והן על העובר.

בריאות, טבעונות
צריכת ויטמינים בקרב נערות

לא יודעת מהם המינונים המומלצים עבור צריכת ויטמינים בקרב נערות? בקרי במדריך הבא ועייני בטבלה המומלצת לנטילת ויטמנים לפי סוג ויטמין ומינונם.