צריכת מינרלים בקרב נערות

גיל הנערות, הינו הגיל בו הנערה תעצב את אישיותה כמו את התפתחות גופה. בשל החשיבות הרבה של כך, צריכת מינרלים בקרב נערות מקבל משמעות יתרה. ראשית יש לדעת כי צריכה נכונה של ויטמינים ומינרלים אינה בהכרח נטילת תרופות או כימיקלים, ההיפך הוא הנכון. למעשה התזונה הטובה ביותר היא זו הטבעית, וזו אשר ניתן למצוא בכל מרכול ובכל צרכניה מקומית. למשל כאשר מדברים על צריכת מינרל "יוד" אין הכוונה לאכילת "יוד" ממש, אלא למאכלים אשר בהם מרכיב זה כמו למשל: דגי מים מלוחים, עלים ירוקים, אצות, ביצים, חלב ומוצריו וכן הלאה יתר סוגי המינרלים המופיעים בטבלאות הבאות.

כאשר ישנו ספק או חשש למחסור באחד או יותר מהמינרלים הבאים, רצוי לפנות אל גורם מוסמך לצורך התייעצות והמלצת טיפול מתאים. בנוסף חשוב לדעת, כי המינונים בטבלאות הינם הגבוהים ולכן אין חשש של פיתוח אלרגיה חדשה כתוצאה מכך.

צריכת מינרלים בקרב נערות בגילאי 9-13 שנים

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון1300 מ"ג21 מק"ג700 מק"ג2 מ"ג120 מק"ג8 מ"ג240 מ"ג2.3 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון1.6 מ"ג34 מק"ג1250 מ"ג40 מק"ג8 מ"ג4.5 גרם1.5 גרם

צריכת מינרלים בקרב נערות בגילאי 14-18 שנים

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון1300 מ"ג24 מק"ג890 מק"ג3 מ"ג150 מק"ג15 מ"ג360 מ"ג2.3 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון1.6 מ"ג43 מק"ג1250 מ"ג55 מק"ג9 מ"ג4.7 גרם1.5 גרם

מידע נוסף על מינונים אלו

על טבלאות עמלו מדענים רבים ברחבי העולם ובראשם מדענים מקנדה וארה"ב תחת פיקוחן של אוניברסיטאות לאומיות, עד אשר אלו הגיעו לתובנות הבאות המתומצתות בטבלאות שלעיל. כאמור, למרות דיוקן של הטבלאות, אין לראות בכך כייעוץ רפואי, ובכל שאלה או בעיה יש לפנות אל גורם מוסמך.

קראו גם בנושא – צריכת ויטמינים בקרב נערות.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

צריכת מזון בריא אצל גברים
צריכת מינרלים בקרב גברים

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב גברים, הכוללים טבלאות מפורטות לצריכת מינרלים שונים החל מסידן וברזל, ועד נתרן, אשלגן ועוד.

צריכת מינרלים בקרב נשים
צריכת מינרלים בקרב נשים

במאמר הבא תמצאי טבלאות מפורטות עבור צריכת מינרלים בקרב נשים החל מגילאי 19 ועד גילאי 70+. כמו כן תמצאי מידע על חשיבות צריכת מינרלים לגופך.

ויטמינים ומינרלים, פירות וירקות
צריכת מינרלים בקרב נערים

אחת התופעות הנפוצות בקרב בני נוער, הוא העובדה כי המודעות או לעיתים החשיבות לצריכת מינרלים נמוכה. באתר תמצאו מידע והמלצות עבור צריכת מינרלים בקרב נערים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.

צריכת מאכלים בריאים לילדים
צריכת מינרלים בקרב ילדים

על חשיבות מינרלים לגוף אדם אין עוררין, בייחוד כאשר מדובר בילדים הנמצאים בשלב ההתפתחות הן הפיזית והגופנית והן בעיצוב אופיו של הילד. קראו את המאמר המלא בנושא.

בריאות תקינה של תינוק, טיפול נכון
צריכת מינרלים בקרב תינוקות

מינרלים ככלל, הינם מרכיב חיוני בגוף של האדם. נושא צריכת מינרלים בקרב תינוקות חשוב הרבה יותר, מכיוון שגופו הקט של התינוק זקוק לכל אחד ממינרלים אלו. קראו עוד.

צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון
צריכת ויטמינים בהריון

צריכת ויטמינים ומינרלים מקבל משמעות יתרה כאשר מדובר בהריון, ולכן צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון הנעשית בצורה נכונה, תשפיע הן על האם והן על העובר.

בריאות, טבעונות
צריכת ויטמינים בקרב נערות

לא יודעת מהם המינונים המומלצים עבור צריכת ויטמינים בקרב נערות? בקרי במדריך הבא ועייני בטבלה המומלצת לנטילת ויטמנים לפי סוג ויטמין ומינונם.