צריכת מינרלים בקרב נערים

אחד התופעות היותר נפוצות בקרב נערים, הוא העובדה כי מרבית הנערים אינם מייחסים חשיבות לתזונה נכונה ובריאה. בשל סיבה זו, נאלצים לא אחת ההורים לדרבן את הנער לצרוך מאכלים בריאים על פני ג'אנק פוד למיניהם. חשוב לדעת כי צריכת מינרלים בכלל נחשבת לחיונית עבור הגוף, ובפרט כאשר מדובר על צריכת מינרלים בקרב נערים הנמצאים בשלב ההתפתחות של גופם. למרות שמותם המרתיעים של מינרלים אלו, אין זה אומר כי על הנער לצרוך את רכיבים אלו כפי שהם, אלא לצרוך מאכלים המכילים בתוכם את רכיבים אלו הבריאים לגופם.

כך למשל מינרל "מנגן" מצוי בקטניות, ירקות ירוקים ואגוזים. או למשל "נחושת" מצוי בקקאו, שמן ותירס וכן הלאה. ההמלצה הטובה ביותר היא להקפיד ככל האפשר על גיוון עשיר במאכלים, בדגש על קטניות, פירות וירקות וכן הלאה. בעידן האינטרנט ניתן למצוא מידע על כל מאכל, ממה הוא מורכב, מה היתרונות או החסרונות שלו ועוד. כל אלו ינתבו את הנער לצרוך מאכלים הערבים לחיכו מצד אחד, ומצד שני יוכל הוא להזין את גופו במינרלים חיוניים אלו.

צריכת מינרלים בקרב נערים גילאי 9-13 שנים

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון1300 מ"ג25 מק"ג700 מק"ג2 מ"ג120 מק"ג8 מ"ג240 מ"ג2.3 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון1.9 מ"ג34 מק"ג1250 מ"ג40 מק"ג8 מ"ג4.5 גרם1.5 גרם

טבלת צריכת מינרלים בקרב נערים בגילאי 14-18 שנים

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון1300 מ"ג35 מק"ג890 מק"ג3 מ"ג150 מק"ג11 מ"ג410 מ"ג2.3 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון2.2 מ"ג43 מק"ג1250 מ"ג55 מק"ג11 מ"ג4.7 גרם1.5 גרם

מידע נוסף על מינונים אלו

על טבלאות עמלו מדענים רבים ברחבי העולם, עד אשר הגיעו לתובנות אלו אשר מתמצתים בקצרה אי אלו חומרים גוף האדם זקוק להם. למרות דיוקן של הטבלאות, אין לראות בכך כייעוץ רפואי, ובכל שאלה או בעיה יש לפנות אל גורם מוסמך.

קראו גם בנושא – צריכת ויטמינים בקרב נערים.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

צריכת מזון בריא אצל גברים
צריכת מינרלים בקרב גברים

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב גברים, הכוללים טבלאות מפורטות לצריכת מינרלים שונים החל מסידן וברזל, ועד נתרן, אשלגן ועוד.

צריכת מינרלים בקרב נשים
צריכת מינרלים בקרב נשים

במאמר הבא תמצאי טבלאות מפורטות עבור צריכת מינרלים בקרב נשים החל מגילאי 19 ועד גילאי 70+. כמו כן תמצאי מידע על חשיבות צריכת מינרלים לגופך.

נערה
צריכת מינרלים בקרב נערות

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב נערות המינונים, הכמויות והאופן בו רצוי לצרוך את מינרלים אלו. המדריך מפורט וכולל טבלאות לפי גילאים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.

צריכת מאכלים בריאים לילדים
צריכת מינרלים בקרב ילדים

על חשיבות מינרלים לגוף אדם אין עוררין, בייחוד כאשר מדובר בילדים הנמצאים בשלב ההתפתחות הן הפיזית והגופנית והן בעיצוב אופיו של הילד. קראו את המאמר המלא בנושא.

בריאות תקינה של תינוק, טיפול נכון
צריכת מינרלים בקרב תינוקות

מינרלים ככלל, הינם מרכיב חיוני בגוף של האדם. נושא צריכת מינרלים בקרב תינוקות חשוב הרבה יותר, מכיוון שגופו הקט של התינוק זקוק לכל אחד ממינרלים אלו. קראו עוד.

צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון
צריכת ויטמינים בהריון

צריכת ויטמינים ומינרלים מקבל משמעות יתרה כאשר מדובר בהריון, ולכן צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון הנעשית בצורה נכונה, תשפיע הן על האם והן על העובר.

בריאות, טבעונות
צריכת ויטמינים בקרב נערות

לא יודעת מהם המינונים המומלצים עבור צריכת ויטמינים בקרב נערות? בקרי במדריך הבא ועייני בטבלה המומלצת לנטילת ויטמנים לפי סוג ויטמין ומינונם.