צריכת מינרלים בקרב תינוקות

אחד המרכיבים החיוניים לגופנו, הוא ללא ספק מינרלים. מדובר למעשה בצורך גופני הכרחי, אשר בלעדיו כמעט והאדם לא יוכל להתקיים. הדבר מקבל עוצמה רבה כאשר מדובר על תינוקות הזקוקים לכל אחד מרכיבים אלו, ולכן איזון נכון של מינרלים יסייע לתינוק להתפתח באופן תקין.

למרות שמותם המלחיצים מעט של מינרלים אלו, אין זה אומר כי התינוק הזדקק להם כמו שהם, אלא הכוונה לתזונה נכונה אשר בה קיימים מרכיבים אלו. כך למשל מינרל "מנגן" מצוי בקטניות, ירקות ירוקים ואגוזים. או למשל "נחושת" מצוי בקקאו, שמן ותירס וכן הלאה.

צריכת מינרלים בקרב תינוקות גילאי 0-6

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון200 מ"ג0.2 מק"ג200 מק"ג0.01 מ"ג110 מק"ג0.27 מ"ג30 מ"ג0.18 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון0.003 מ"ג2 מק"ג100 מ"ג15 מק"ג2 מ"ג0.4 גרם0.12 גרם

טבלת צריכת מינרלים לתינוקות בגילאי 7-12 חודשים

סוגסידןכרוםנחושתפלואורידיודברזלמגנזיוםכלור
מינון260 מ"ג5.5 מק"ג220 מק"ג0.5 מ"ג130 מק"ג11 מ"ג75 מ"ג0.57 גרם
סוגמנגןמוליבדנוםזרחןסלניוםאבץאשלגןנתרן
מינון0.6 מ"ג3 מק"ג275 מ"ג20 מק"ג3 מ"ג0.7 גרם0.37 גרם

מידע נוסף על מינונים אלו

המינונים הללו הינם המלצות לצריכה יומית עבור תינוקות בגילאים אלו אשר צויינו. כמו כן, מינונים אלו מייצגים את המינון הגובה ביותר בכל אחד מרכיבים אלו. בכל מקרה של שאלה יש לפנות אל רופא ילדים ע"מ לקבל ייעוץ.

קראו גם בנושא – צריכת ויטמינים בקרב תינוקות.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר

אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים

צריכת מזון בריא אצל גברים
צריכת מינרלים בקרב גברים

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב גברים, הכוללים טבלאות מפורטות לצריכת מינרלים שונים החל מסידן וברזל, ועד נתרן, אשלגן ועוד.

צריכת מינרלים בקרב נשים
צריכת מינרלים בקרב נשים

במאמר הבא תמצאי טבלאות מפורטות עבור צריכת מינרלים בקרב נשים החל מגילאי 19 ועד גילאי 70+. כמו כן תמצאי מידע על חשיבות צריכת מינרלים לגופך.

נערה
צריכת מינרלים בקרב נערות

קראו הכל בנושא צריכת מינרלים בקרב נערות המינונים, הכמויות והאופן בו רצוי לצרוך את מינרלים אלו. המדריך מפורט וכולל טבלאות לפי גילאים.

ויטמינים ומינרלים, פירות וירקות
צריכת מינרלים בקרב נערים

אחת התופעות הנפוצות בקרב בני נוער, הוא העובדה כי המודעות או לעיתים החשיבות לצריכת מינרלים נמוכה. באתר תמצאו מידע והמלצות עבור צריכת מינרלים בקרב נערים.

הנקה, מזון אם, חלב אישה
צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה

ההחלטה להניק אינה תמיד קלה, הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי הכולל צריכה בריאה יותר של מאכלים וגיוון. קראי הכל בנושא צריכת ויטמינים ומינרלים בהנקה.

צריכת מאכלים בריאים לילדים
צריכת מינרלים בקרב ילדים

על חשיבות מינרלים לגוף אדם אין עוררין, בייחוד כאשר מדובר בילדים הנמצאים בשלב ההתפתחות הן הפיזית והגופנית והן בעיצוב אופיו של הילד. קראו את המאמר המלא בנושא.

צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון
צריכת ויטמינים בהריון

צריכת ויטמינים ומינרלים מקבל משמעות יתרה כאשר מדובר בהריון, ולכן צריכת ויטמנים ומינרלים בהריון הנעשית בצורה נכונה, תשפיע הן על האם והן על העובר.

בריאות, טבעונות
צריכת ויטמינים בקרב נערות

לא יודעת מהם המינונים המומלצים עבור צריכת ויטמינים בקרב נערות? בקרי במדריך הבא ועייני בטבלה המומלצת לנטילת ויטמנים לפי סוג ויטמין ומינונם.