קוסמטיקה טבעונית

תעשיית הקוסמטיקה ומוצרי הטיפוח מתחדשת ומשתפרת גם באיכות חומרי הגלם שלה. במשך שנים רבות ענף הקוסמטיקה עושה שימוש בחומרי גלם סינתטיים כגון תוצרי נפט וכימיקליים למיניהם והיום רבים מודעים לחומרת הנזקים שנגרמים מאותם חומרים לעור הפנים והגוף. כתוצאה מזה, חברות רבות שמובילות בתחום הקוסמטיקה פועלות רבות כדי לפתח מוצרים טבעוניים שאינם מזיקים לעור ומיוצרים מחומר גלם שקיימים בטבע וזה מה שמכונה – קוסמטיקה טבעית.

השאיפה לאמא אדמה

כבר בימי קדם עשו שימוש רק בחומרי גלם מהטבע לצרכי קוסמטיקה וטיפוח העור. הביקוש לשימוש בחומרי גלם סינתטיים נבע בעיקרו בשל הטכנולוגיה המתקדמת ומהקלות שבה ניתן להפיק מוצרים סינתטיים למנעד שימושים, באותה מידה, עבור ענף הטיפוח והקוסמטיקה. רק במרוצת השנים גילו את הנזקים של אלה וכיום המגמה היא לחזור למוצרים הטבעיים שאינם מכילים את כל הרעלים שגורמים לנזק עתידי לעור, כמו נפט ואלומיניום, מסנני קרינה שעלולים לגרום לסרטן, חומרים משמרים שמטרתם למנוע התפתחות של בקטריות בתכשירים אולם בפועל הם גורמים נזק רב יותר מאשר תועלת.

למי מתאים קוסמטיקה טבעונית?

לכולם! מוצרי קוסמטיקה טבעונית מומלצים לכל מי שמשתמש במוצרי טיפוח וקוסמטיקה ולרבות למי שיש לו רגישות לחומרים תעשייתיים. בין אם מדובר בטיפול שמיועד לפצעי אקנה, סרום לעיניים, שמפו או קרם לחות. החומרים מהם נעשה שימוש במוצרי קוסמטיקה טבעונית הינם בטוחים ביותר, אקולוגיים וידידותיים לאדם ולסביבה, ומאפשרים טיפוח יעיל בהיעדר כל נזק.

קוסמטיקה טבעית ובריאה

מי מייצר קוסמטיקה טבעית?

ככל שגדלה המודעות בנזקים שיכולים להיגרם לנו מחומר מלאכותי, כימי או סינתטי, כך יותר ויותר חברות מתחילות לעמול רבות בתחום וליצור מוצרים טבעיים והרבה היותר איכותיים. יש היום חברות שהוקמו במטרה לייצר את המוצרים הללו בפרט, אולם חברות רבות משנות מגמה ומיישמות זאת גם אצלן.

משאבים מהטבע

הקוסמטיקה הטבעונית תעשה שימוש תדיר באוצרות הקיימים בטבע עבור שיקום, הגנה, ניקוי וריפוי של עור הפנים והגוף. בין החומרים המשמשים את מוצרי הקוסמטיקה הטבעית נמנים תמציות צמחים, מינרלים, שמנים אתריים וריחות טבעיים שמופקים מאותם צמחים פירות ועוד. החומצות הללו מגנות על העור ומזינות אותו בוויטמינים וחומרים חיוניים כשכל אחד עם השפעה משלו:

  • ויטמין E – נוגד חמצון שנלחם ברדיקלים חופשיים, מאט את תהליך הזקנה של העור, מאיץ תהליכי ריפוי של גלדים ומעניק לחות העור.
  • ויטמין A – נוגד חמצון, מעכב קמטים, מטפל בפצעי אקנה ומסייע להתחדשות של עור הפנים.
  • החומצה ההיאלורונית – זו מועילה מאוד במילוי קמטים, שומרת על הלחות של העור. נעשה בה שימוש בה כחומר גלם להרבה מוצרי טיפוח ואיפור, מייעלת את הפעילות שלהם ומגנה על העור מהתייבשות.
  • חומצה אזלאית – אנטי דלקתית ומיוצרת מחיטה, שעורה, או שיפון, תסייע בטיפול בכתמי עור, צלקות ופצעי אקנה.
  • חומצה לקטית – עוזרת בשמירה על חומציות סבירה של עור הפנים, מסייעת בהתמודדות מול אקלים, זיהום ואקנה ותומכת בניקיון העור.

קוסמטיקאית שעושה שימוש במוצרים טבעיים

בניגוד לקונספציה הקלאסית של שימוש במוצרי קוסמטיקה סינתטיים ומלאכותיים, שפועלים מהר יותר אך בצורה אגרסיבית שאינה נמנית עם תהליך טבעי של העור – הקוסמטיקה הטבעית שואפת לשקם את העור, להיטיב עמו, כך שיראה איכותי, לח ורענן. הקוסמטיקה הטבעונית מכוונת להרמוניה עם הגוף שלנו, התחדשות ותמיכה בתהליכים הבריאים והטבעיים של הגוף. חשוב שתבחרי את הקוסמטיקאית שלך גם בהתאם לאיכות המוצרים שהיא מחזיקה בקליניקה שלה ועושה בהם שימוש. קוסמטיקאית מקצועית שמכירה את התחום וחיה ונושמת אותו תשאף תמיד לעשות שימוש בכמה שיותר מוצרים טבעיים שמזינים את העור ומונעים אלרגיות ומחלות בקרב מטופליה.

המאמר נכתב ע"י מכון היופי של אקסניה.
לקריאה נוספת בנושא קוסמטיקה טבעונית לחצו כאן.

הישארו מעודכנים
וקבלו את המאמרים ישירות למייל
המאמרים החמים באתר